Práva a privilegia jsou již od nepaměti spojována s dokumenty, kterými suverén stvrdil svému leníkovi určité výsady na oplátku za jeho služby či závazky. Dávní velekrálové si takto zajistili přízeň kněžích i armády, králové severních království si pak intrikami či vazalstvím pojistili své trůny a panství v údolích pod horami. I oni však museli udělit výsady moci svým věrným – nejčastěji šlechtě či významným obchodníkům – kteří vojensky či finančně podpořili jejich pozici. Již od pradávna je tak symbolem moci spojován s dokumenty či předměty, kterými se nositel mohl prokázat jako majitel výsady či privilegia všemi uznávané a silou suveréna zajištěné.
Nosit však s sebou všechny dokumenty a smlouvy popisující výsady, práva a privilegia je nejen nepraktické, ale i nebezpečné. Vždyť okrást vás o dokumenty je pro zkušeného lupiče práce na pár chvil. A beztak z hromady lejster nikdo nepozná, jaké právo vlastně popisují a předepsanou úctu vám tak nikdo neprojeví. Proto před mnoha staletími vznikl velmi důmyslný systém incalů.
Incal je suverénem udělený znak označující konkrétní právo, výsadu, privilegium nebo stav jeho nositele. Je obvykle vyobrazen na pečetním prstenu, který nosí osoba nadaná těmito právy u sebe. Jím označuje všechny další listiny, obchody i svůj majetek ve formě pečeti nebo otisku. Incal je také možné vyobrazit barvou, výšivkou či tepáním na významnou část majetku, jako je dům, vůz, loď, zbroj či štít. Jeho vyobrazení však musí být věrné a nezaměnitelné s jiným incalem.
Některé incaly jsou propůjčovány dočasně (např. incal starosty či purkrabího), jiné doživotně (nejčastěji malé incaly měšťanské) nebo dokonce dědičně (šlechtické incaly a královský incal). Nad jejich správným užíváním, vyobrazením, přidělováním i odebíráním bdí ostřížím zrakem královský Správce, který spravuje královu administrativu. Vztahy mezi Purkrabím, který řídí chod královského dvora i hradu a vyřizuje běžné panovnické záležitosti, Správcem opečovávajícím královu administrativu a vazalská práva a královským Soudcem, který předsedá královským soudním dvorům v nepřítomnosti krále, jsou složité a napjaté. Ostatně tyto tři nejvyšší funkce království představují pro běžného občana veškerou královskou moc.
Malý incal měšťanský má tvar trojúhelníku a obsahuje znázornění měšťanského řemesla, kterému je udělen. Rámování a barva incalu pak rozlišují konkrétního měšťana a také jeho důležitost pro královský dvůr (trojité rámování pak představuje královské privilegium konat příslušné řemeslo pro královský dvůr, což může ale nemusí být spojeno s pozicí Mistra příslušného cechu řemeslníků). Některé malé incaly mohou být dědičné, ale těch je dnes v Myzině již velmi málo. Převážná většina měšťanských incalů je doživotních (nebo do doby, než se měšťan či jeho rodina proviní proti krály či jeho úředníkům). Malý incal uděluje Purkrabí jednou ročně ne zrovna náhodnou volbou baráčníkům, kteří nejlépe pracují pro město Myzina či v příslušném cechu. V této loterii hraje svou roli Mistr příslušného cechu, starosta města Myzina, sám purkrabí a zejména Správce. No a také peníze a zákulisní vliv.
Velký incal šlechtický má tvar kosočtverce a obsahuje znamení Rodu, kterému byl incal při založení města přidelen. Každý šlechtický incal je pak proveden v jiné barevné kombinaci buď na celém, půleném nebo čtvrceném poli. Barevné kombinace zde nehrají žádnou roli ve významnosti. Šlechtický incal je dědičný na nejstaršího mužského potomka Rodu a nelze jej v současné době žádným způsobem získat.
Královský incal je pětiúhelníkového tvaru s emblémem královské koruny na děleném zlatém a bílem poli. Spodní zlatá barva reprezentuje království radosti, horní bílá barva pak zasněžené vrcholky hor v údolí Chladné. Královský incal označuje výlučně majetek a moc královu.
Ostatní incaly dočasné jsou přidělovány úředníkům a funkcionářům v myzinském království. Mají kulatý tvar a nesou symbol funkce na neděleném barevném poli. Vyšší funkce královské a vojenské mají pak rámování. Nejznámějšími incaly jsou incal starostův, Purkrabího, Správce, Soudce, vojenského velitele a velitele Gardy. Jestli existuje incal velitele Hlídky, není známo. Pokud ho někdo viděl, zřejmě již o tom nevyprávěl.
Ve městě působí cech zlatotepců, kteří umí vytvořit či opravit pečetní prsten s incalem a vyhotovit incalový štítek na označení velkého majetku. Cech tkalců umí vyšít incal na oblečení či plachtu a cech umělců nakreslit značku incalu na sudy, bedny, vozy či ohrady. Incal nikdo nekreslí sám, neboť to vyžaduje přesnou ruku a zkušenost při jeho tvorbě. Na jeho správnou podobu pak dohlíží Správce, který ve svých dokumentech opisuje nejen pravou podobu incalu, ale také práva, privilegia a povinnosti s incalem spojené.